Znajdź nas!
Aktualności

AbstrachujeTV - 5 lat twórczości!

2017-11-08

Grupa ABSTRA – kiedyś studenci próbujący swoich sił w serwisie YouTube, dziś – prężnie działająca spółka inwestująca w kluby, branżę gastronomiczną. Producent pełnometrażowych filmów, serialów oraz własnej marki odzieżowej. Jak przez 5 lat zmienił się projekt tej znanej wszystkim influencerskiej trójki przyjaciół?

Początki AbstrachujeTV

Rafał Masny, Robert Pasut i Cezary Jóźwik – trójka przyjaciół, którzy w październiku 2012 roku postanowili stworzyć swój pierwszy film – ,,Co mówią: GIMBUSY”. Wideo parodiujące współczesną młodzież zyskało ogromną popularność i było jednym z pierwszych tego typu w Polsce.

Dziś kanał ma ponad 2,8 mln subskrypcji, a ich filmy wyświetlone zostały łącznie 749 mln razy. Jeden z najpopularniejszych kanałów w Polsce nie spoczął na laurach i nie ograniczył swojej działalności tylko na jednym kanale YouTube.

 


MAKING OF: Co myślimy w szkole -  AbstrachujePLUS 

 

Inne kanały 

Abstrachuje Plus to kanał gdzie zobaczyć można kulisy powstawania i filmów, a TO JUŻ Jutro, to miejsce gdzie Masny prowadzi swój popularnonaukowy program.

W listopadzie zeszłego roku Rafał, Czarek i Robert poszli o krok dalej, tworząc kanał Nieprzygotowani. Na nim emitowano serial o życiu paczki szkolnych przyjaciół. Uwaga! Chłopaki z Abstrachuje występują w nim już tylko jako postacie epizodyczne (m.in. woźny czy policjant). Serial okazał się strzałem w dziesiątkę -ponad milion subskrypcji w zaledwie rok! Niedawno powstał nawet pełnometrażowy film: ,,Nieprzygotowani: The Movie”

Dla Pieniędzy to kolejna produkcja na YT od Abstra. Tym razem coś na poważnie - tematyka skupia się wokół aspektów finansowo - społecznych. Myśl przewodnia - jak zarabiają poszczególne grupy społeczne ? (np. „Ile zarabiają zawodnicy MMA?”). W roli prowadzącego chłopaki z Abstra osadzili Pawła Svinarskiego, znanego z ról epizodycznych w produkcjach kanału AbstrachujeTV.

 

Inne projekty

Na początku 2015 roku powstała  marka odzieżow  Abstrawear ze stoiskiem w Złotych Tarasach w Warszawie. Na otwaciu setki fanów mogły nie tylko kupić odzież, ale również zrobić sobie zdjęcia i porozmawiać z twórcami. Okazało się wtedy, że Abstrachuje to nie tylko kanał na YouTube, ale marka sama w sobie. Chłopaki mają też swój własny klub w Warszawie – nazywa się Bal i mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 31 w Warszawie.

 


Abstrawear

 

Sto lat!

Jak widać Czarek Rafał i Robert nie planują spoczywać na laurach, a wręcz przeciwnie – idą mocno do przodu, zdobywając coraz większą popularność i inwestując swój czas i pieniądze w coraz to nowsze projekty.  I to z powodzeniem.  Nie dziwi więc news, że niedawno byli właściciele klubu Legia zainwestowali w spółkę Abstra pieniądze rzędu 2-4 mln złotych. Ma to pomóc w ekspansji zagranicznego rynku i mediów.

AbstrachujeTV pozostaje zatem tylko pogratulować rozwoju jaki poczynili przez ostatnie 5 lat.  Kto wie jak grupa będzie wyglądać za kolejne 5?

 

Autor: Jakub Michalak

Źrodła: AbstrawearAbstrachuje.TV

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43