Znajdź nas!
Aktualności

Czym zaskoczył nas YouTube w kwietniu? Przegląd miesiąca z Influencer.pl

2018-05-02

Przegląd YouTube
Nowe sezony lubianych serii, kontrowersyjne piosenki i ciekawe współprace – sprawdź, co się działo na YouTube w kwietniu!

 

 

 

Kwiecień zdecydowanie nie był sezonem ogórkowym na YouTube. Niektórzy twórcy obchodzili swoje jubileusze, inni zaskoczyli piosenkami, a reszta zapewniła swoim widzom świetne treści i kontynuacje popularnych serii. Czas sprawdzić, co działo się na YouTube przez ostatnie 30 dni!
 

2 lata z vlogiem Krzysztofa Gonciarza

To już dwa lata vlogów Krzysztofa Gonciarza. Wszystko zaczęło się od filmu Narysowali mi słonia... Przez ten czas vlogowanie Krzysztofa miało wiele przełomowych momentów, takich jak: film o lesie samobójców, filmy z podróży na Grenlandię, czy też seria vlogów zza kulis Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.
 


https://youtu.be/_XtHSaAzScw


Współpraca Mietczyńskiego i G.F. Darwin

Mietczyński wraz z G.F. Darwin wystartował z nowym projektem. Jakim? Będzie to adaptacja znanych dramatów w formie audio, co nie tylko ułatwi zrozumienie sztuk maturzystom, ale będzie także świetnym odświeżeniem wiedzy dla starszej widowni.

Wraz z aktorami z G.F. Darwin i Audioteką powstaje seria, która znacząco może ułatwić naukę do matury. Materiały nie będą dostępne w całości na YouTube, jednak będzie można je odsłuchać za darmo w aplikacji lecton. Na pierwszy ogień poszedł Fredro i jego „Zemsta”. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
 


https://youtu.be/8JQD4u7_iJ4

 

Rak – nowa piosenka Sexmasterki

W kwietniu Sexmasterka zadebiutowała z kolejną piosenką o znamiennym tytule Rak. Ta nieco różni się od wcześniejszych - wydaje się bardziej dopracowana i przemyślana. W tekście Aniela odnosi się do hejtu, który ją spotkał w ostatnich miesiącach oraz pokazuje fanom, że nie ma on dla niej znaczenia. Na YouTube pojawiło się wiele pozytywnych opinii o piosence, a teledysk ma już prawie 7 milionów wyświetleń.
 


https://youtu.be/zsVuOpnK4HU

 

Kolejne sezony znanych serii na YouTube

Mówię co czuje

Seria Mówię co czuje odniosła duży sukces na kanale Rojo. Nic dziwnego, że twórca już 5 maja rusza z drugim sezonem!
 


https://youtu.be/LFiJ7cI9ts0

 

Lekko nie będzie

Lekko nie Będzie to talk-show prowadzone przez Tomasza Działowego. Pierwszy sezon obejmował 12 filmów, z czego każdy z nich miał około 300 tysięcy wyświetleń. Niedawno ruszył 2 sezon, w którym pojawiło się 6 odcinków, w tym nagrania z Popkiem i Borysem Szycem.
 


https://www.youtube.com/watch?v=BoWDMxi1EqU&list=PLy9-XA1QYdwqosXEQBIv1wHWtdVmxzWJN
 

Mniej więcej

Drugiego sezonu doczekała się także seria prowadzona przez Kolegę Ignacego i Mandzia. Z racji tego, że najpopularniejszym odcinkiem poprzedniej serii był test jedzenia z McDonald’s, to analogicznie druga część zaczyna się testem KFC.  
 


https://youtu.be/Y0ULT5wjChU

 

Koreanka

Koreanka to kanał, który spodoba się wszystkim interesującym się kulturą Korei, jak i jej korelacjami z Polską. Aktualnie można tutaj znaleźć łamańce językowe, koreański slang, a także klasyki YouTube takie jak: testy polskich słodyczy, czy polskiego jedzenia.
 


https://youtu.be/CtrL3s6mlqI

 

CiaRo UsaGo

Interesujesz się stylizacją fryzur i ciekawostkami z życia fryzjera? Jeśli tak, to ten kanał powinien Cię zainteresować. CiaRo UsaGo przedstawia porady, tutoriale, tricki na włosy, swoje patenty, a także uświadamia widzów pokazując, jak powinna wyglądać wizyta u doświadczonego fryzjera, czy jak reagować w konkretnych sytuacjach w salonie fryzjerskim.
 


https://youtu.be/BJm3flSmNv4

 

Nerd vlog Tucholskiego

Andrzeja Tucholskiego pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość zna jego bloga, jak i kanał na YouTube, jednak seria Nerd Vlog to zdecydowanie nowy format, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Tak o tym projekcie Andrzej pisał na blogu:

Strasznie rajcują mnie vlogi. Jako format. Jako gatunek. Tylko że – parafrazując popularny żart związany z pewną marką kamer dla sportowców – format może i fajny, ale ja nie mam takiego życia, by do niego pasował :D Przy czym, widzicie, tak wcale nie musi być. Od wielu miesięcy zastanawiam się, czy da się tak zrobić – i jak to zrobić? – by przedstawić nerdowe życie pełne uczenia się, czytania, seriali, gier wideo, książek, kawy, notowania i gubienia długopisów z podobną dynamiką co Casey Neistat jeżdżący deskorolką po Nowym Jorku, Peter McKinnon śmigający rowerem po górach czy Krzysztof Gonciarz jedzący sushi w Tokio. Odpowiedź brzmi: pojęcia nie mam :) - Andrzej Tucholski


Jak Andrzej poradził sobie z nerd vlogami? Można to szybko sprawdzić i przy okazji nadrobić wszystkie odcinki, póki seria dopiero nabiera rozpędu.https://youtu.be/f5cIzJs9Edc

 

Wasze odkrycia

Wpadł Wam w oko ciekawy kanał na YouTube? Sami taki założyliście? Podzielcie się poleceniami w komentarzach!

 

 

 

Autorka: Martyna Chmielewska

Źródło zdjęcia głównego: https://youtu.be/_XtHSaAzScw

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43