Znajdź nas!
Aktualności

Czym zaskoczył nas Youtube w sierpniu? Przegląd miesiąca z Influencer.pl

2018-08-31

W sierpniu YouTube zapewnił nam wiele sensacji, ciekawych kanałów i zero nudy!

 

 

 

 

"Drama" twórcy i montażysty, ważna ekologiczna akcja, rozstania Youtuberów oraz nowości na kanałach. Sprawdź, co działo się na YouTube w sierpniu!

 

Gimper i montażysta

Przegląd sierpnia warto rozpocząć od razu od "dramy"! A tej nie zabrakło. Tym razem głównymi postaciami konfliktu był Gimper oraz jego montażysta. O co poszło?

Na kanale montażysty Gimpera pojawił się materiał, który opowiadał o zakończeniu współpracy między twórcami. Kacper zamieścił w nim fragmenty rozmów z Gimperem oraz wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu zerwania współpracy. Po jakimś czasie Gimper także nagrał film (który, jak zapowiadał — usunął potem z kanału), w którym odpowiada na zarzuty Kacpra.

 

Źródło: Kacper Montażysta

 

Ciężko być sędzią tego konfliktu, dlatego mamy nadzieję, że twórcy dogadają się między sobą, a cała ta sytuacja szybko pójdzie w niepamięć.

 

Krzysztof Gonciarz w kampanii "Tu pijesz bez słomki"

Coraz więcej mówi się o negatywnym wpływie słomek na środowisko. Niestety każdego dnia w Polsce zużywa się aż 3 miliony słomek. Twórcy akcji Tu pijesz bez słomki, mają na celu wycofanie plastikowych rurek z restauracji i pubów, a także propagowanie idei less waste i mniejszego zużycia słomek. Do akcji przyłączyła się Anja Rubik, Michał Piróg, Robert Biedroń, Hubert Urbański, Maffashion, czy właśnie Krzysztof Gonciarz. Youtuber przyznaje, że sam korzystał ze słomek, jednak teraz chce zmienić styl życia na bardziej przyjazny środowisku.

 

Źródło: NOIZZ.tv

 

Weronika Truszczyńska i Agnieszka Klessa – odcinki o Korei Południowej i Chinach

Weronika Truszczyńska i Agnieszka Klessa (Pyra w Korei) nagrały dwa odcinki na swoich kanałach dotyczące różnic pomiędzy Koreą Południową, a Chinami, odpowiadały na pytania widzów, oraz porównały język chiński i koreański. Podobną serię Weronika zrealizowała już z Krzysztofem Gonciarzem, tylko dotyczącą Japonii.

 

Źródło: Weronika Truszczynska

 

Paweł z "7 stóp pod ziemią" organizuje zbiórkę dla bezdomnych

Jednym z sierpniowych gości kanału 7 metrów pod ziemią był bezdomny pan Paweł. W komentarzach do odcinka pojawiło się wiele pytań dotyczących pomocy dla pana Pawła, jak i Pensjonatu Św. Łazarza w Warszawie, gdzie obecnie zamieszkuje Pan Paweł. Youtuber zorganizował zbiórkę, w której każdy może zdecydować, na co chce przekazać pieniądze, wśród najpotrzebniejszych rzeczy znajduje się bielizna, T-shirty, bluzy oraz buty sportowe.

Koniecznie sprawdźcie kanał 7 metrów pod ziemią

Wszytkie informacje o zbiórce znajdziecie tu -> klik

 

 

Rozstania YouTuberów

W lipcu Friz rozstał się ze swoją dziewczyną Kingą, w sierpniu Rezi ogłosił, dlaczego na jego kanale nie pojawiają się już filmy z Martyną. Nie da się ukryć, że choć rozstania YouTuberów należą do sfery ich prywatnego życia, to poprzez nagrywanie z drugą połówką, pojawia się zainteresowanie ze strony widzów. Tym samym nie powinno nikogo dziwić, że twórcy nagrywają tego typu filmy, by wyjaśnić swoim obserwatorom aktualną sytuację życiową – także tę uczuciową.

 

Źródło: reZigiusz

 

Kacper Pitala i jego kanał

Kacper Pitala znany z TVGRY.pl ruszył w sierpniu z własnym popularnonaukowym kanałem na YouTube. Pierwszy odcinek o śmiechu. YouTuber nie tylko analizuje, czy śmiech to zdrowie powołując się na liczne badania naukowe, ale także opowiada więcej, o tym, jaką funkcję spełnia śmiech oraz dlaczego najczęściej śmiejemy się w towarzystwie, a nie w samotności.

 

Źródło: Kacper Pitala

 

Nowości na kanale Ani Kęski

Choć Ania Kęska założyła swój kanał na YouTube dość dawno, to jego aktualizacje nie były za częste. Teraz sytuacja nieco się zmieniła. W ostatnich tygodniach influencerka zamieściła materiały o kompleksie małego miasteczka, vlog z Kijowa, podsumowanie korzystania z karty Cinema City Unlimited, czy poradnik z  miejscami, w których można czytać książki legalnie i za darmo. Oby tak dalej, bo tematyka kanału jest świetnym uzupełnieniem bloga Aniamaluje.

 

Źródło: Aniamaluje

 

Podsumowanie

Ciężko o miesiąc na Youtube bez mniejszej i większej dramy. W sierpniu tą głośno komentowaną była współpraca Gimpera z jego montażystą.  Prócz tego powstały nowe ciekawe kanały, te już istniejące zostały regularnie aktualizowane, a znani Youtuberzy zapowiedzieli ciekawe projekty. Ciekawe, co wydarzy się we wrześniu na YouTube.

Odkryliście ciekawe kanały na Youtube w sierpniu? A może sami stworzyliście coś wartego uwagi? Dajcie znać w komentarzach!

 

 

Źródło zdjęcia głównego: YouTube Kacper Pitala

Autor: Martyna Chmielewska

 

 

 

 

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43