Znajdź nas!
Aktualności

Mikrofon laptop i aparat, czyli co powinien zawierać zestaw youtubera

2022-11-10

Grupa szczęśliwych ludzi osób nagrywa razem filmik z użyciem wolnostojącego mikrofonu i laptopa
Chcąc nagrywać filmiki na YouTube, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli tworzyć materiały naprawdę dobrej jakości. Spotkają się one na pewno z pozytywnym odbiorem widzów.

Zestaw dla początkującego youtubera – od jakich sprzętów zacząć?

Od wielu lat YouTube jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych pozwalających na publikowanie najróżniejszych treści filmowych. Materiały, które się tam ukazują, mogą trafić do bardzo szerokiego grona odbiorców. Aby jednak dotrzeć do takiej rzeszy użytkowników, należy zadbać o odpowiednie sprzęt, który umożliwi przygotowanie dobrych jakościowo filmów. Warto wiedzieć, jakie elementy powinien zawierać sprzęt dla youtubera, który dopiero zaczyna swoją przygodę.

Oczywiście najważniejszym elementem, który powinien zawierać zestaw dla początkującego youtubera, jest kamera. Wybór konkretnego modelu zależy w dużej mierze od tego, co dokładnie chce się nagrywać i w jakich warunkach. Dobrze jest na ten cel przeznaczyć konkretny budżet, ponieważ filmiki nagrywane kiepskim sprzętem na pewno nie zyskają szerokich zasięgów.

Zwykle youtuberzy korzystają z lekkich i poręcznych sprzętów, które są dostępne w dość atrakcyjnych cenach, a umożliwiają uzyskanie nagrań naprawdę dobrej jakości. To, jaki aparat do nagrywania na YouTube się wybierze, jest także zależne od tego, czy dana osoba chce nagrywać bardziej stateczne nagrania np. opowiadać do kamery na różne tematy albo nagrywać za jej pomocą filmiki typu DIY czy też zabierać sprzęt w teren i korzystać z niego podczas jazdy samochodem, spinaczki górskiej itd.

Oprócz kamery oczywiście potrzebne będą także inne akcesoria. Bez względu na to, co się chce nagrywać, z pewnością przyda się statyw, dzięki któremu można zapewnić większą stabilizację ekranu. Osoby, które chcą nagrywać filmy w tereni,e powinny postawić na masywniejsze modele.

Ostatnim elementem, bez którego nie może się obejść sprzęt do nagrywania filmów na YouTube’a, jest mikrofron. Szczególną uwagę do jego wyboru należy przywiązać przede wszystkim, gdy danej osobie zależy na najlepszej jakości dźwięku. Mikrofon jest ważny m.in. dla osób nagrywających podcasty, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne.

Zestaw youtubera dla dzieci – w co zaopatrzyć malucha lub nastolatka?

Gwiazdy YouTube’a są coraz młodsze. Wiele dzieci i nastolatków marzy o tym, aby pójść w ślady swoich ulubionych twórców internetowych. Dlatego zestaw Youtubera dla dzieci to bardzo dobry pomysł na prezent.

Gadżety do nagrywania dla młodego twórcy to przede wszystkim kamera. Dobrze sprawdzą się modele sportowe, które można wykorzystać w najróżniejszych warunkach. Na samym początku przygody z YouTubem nie trzeba wcale stawiać na drogie i bardzo zaawansowane sprzęty. Często wystarczy dobra kamera lub lustrzanka. Może mieć takie opcje, które sprawią, że zakup mikrofonu czy statywu wcale nie będzie potrzebny.

Wybierając zestaw youtubera dla najmłodszych, warto wziąć pod uwagę, czy młody twórca ma zamiar nagrywać głównie w środku czy na zewnątrz. Sprzęty do tych dwóch celów znacznie się od siebie różnią pod kątem poszczególnych parametrów, cech i możliwości. Młodzi twórcy mogą nagrywać w jakości HD, ultra HD itd.

Zestaw młodego youtubera powinien być także kompatybilny z komputerem. Warto zadbać o to, aby miał właściwe wejścia i kable.

Dla nastolatka z pewnością atrakcyjne będą wszelkie gadżety, które są modne i które ułatwiają nagrywanie. Przykładem może być gimbal, który zapewni większą stabilizację obrazu podczas nagrywania telefonem komórkowym. Można także postawić na bardziej zaawansowane rozwiązanie i ku uciesze młodego twórcy wybrać dron z kamerą, który pozwoli na nagrywanie naprawdę ciekawych ujęć.

Młodzi Youtuberzy bardzo często decydując się na nagrywanie filmik dotyczących gier komputerowych. Transmitują swoje rozgrywki, pokazując, jak przejść na kolejne poziomy, recenzują i dzielą się wrażeniami. Drugą bardzo popularną sferą zainteresowań są vlogi z różnych sportowych wyczynów np. na deskorolce czy rowerze. YouTube w dzisiejszych czasach staje się często możliwością do dzielenia się swoim hobby i nabywania doświadczenia. Wybór sprzętów dla młodego youtubera zależny też od tego, jaki jest zakres zainteresowań przyszłego youtubera.

Sprzęt do nagrywania filmów na YouTube – jakie to koszty?

Wiele osób, które rozpoczynają przygodę z YouTubem, szybko przekonuje się, że aby mieć dobre zasięgi, trafić do szerszego grona odbiorców i cieszyć się dużą liczbą subskrypcji i polubień, trzeba postawić na sprzęt dobrej jakości, który nie musi być bardzo kosztowny. Wystarczy, że posiadać będzie kilka cennych funkcji.

Osoby, które rozpoczynają przygodę z YouTubem, często zastanawiają się, jaki budżet powinny przeznaczyć na zakup wszystkich potrzebnych sprzętów.

Kamera dla początkującego youtubera wcale nie musi kosztować bardzo dużo. Dobrym rozwiązaniem jest zakup aparatu cyfrowego, ponieważ publikowanie w serwisie YouTube wiąże się także z koniecznością dodawania zdjęć. Koszt naprawdę dobrego sprzętu, który z pewnością sprawdzi się na początku kariery filmowca, to około 1600 zł. Jeżeli aparat posiada dobrej jakości mikrofon, nie trzeba dokupywać go osobno.

Natomiast ceny mikrofonów chętnie wybieranych przez youtuberów sięgają mniej więcej 100–1000 zł.

Studio youtubera – jak urządzić profesjonalną przestrzeń?

Jeżeli dana osoba zaczęła przygodę z YouTube i zaczęła odnosić sukcesy, z pewnością z czasem będzie potrzebowała bardziej profesjonalnej przestrzeni. W tym celu, warto urządzić w domu studio yotubera. Aby było to możliwe, konieczne jest zaopatrzenie się w takie elementy jak:

  1. kamera,
  2. statyw,
  3. oświetlenia,
  4. mikrofon,
  5. właściwe tło do nagrywania.

Jak już wspomniano wcześniej, kamera do domowego studia youtubera powinna zapewnić dobrą jakość nagrań i stabilizację ekranu. Dla bardziej profesjonalnego efektu, warto dokupić statyw. Dzięki niemu nagrywanie różnych materiałów w studiu stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Aby jakość nagrania była satysfakcjonująca, nie można zapomnieć o oświetleniu. Nawet najdroższa i najlepsza kamera nie zapewni dobrego jakościowo obrazu, jeśli przestrzeń nie będzie oświetlona w odpowiedni sposób. Bardzo dobrze sprawdzą się lampy LED. Warto wybrać modele, które umożliwiają swobodne sterowanie mocą i temperaturą światła. Ciekawym rozwiązaniem jest także specjalny softbox, który pozwala zmiękczyć nieco światło i je rozproszyć. Do bardziej zaawansowanego studia przydadzą się nawet trzy osobne lampy, które można ustawić na każdym boku kadru.

W studiu youtubera nie może zabraknąć mikrofonu, który umożliwi nagrywanie naprawdę dobrego jakościowo dźwięku. Jest to bardzo ważne, ponieważ często dźwięk w nagraniach rejestrowany przez smartfony czy zwyczajne aparaty pozostawia wiele do życzenia. Wygodny jest tzw. mikrofon krawatowy, który można przypiąć do ubrania.

Bardzo ciekawym elementem studia youtubera jest właściwe tło do nagrywania. Filmiki można kręcić wszędzie, jednak, aby prezentowały się one bardziej atrakcyjnie i profesjonalnie, dobrze jest zadbać o uporządkowane tło, które nie będzie zbytnio rozpraszało widzów i będzie odpowiednio wyglądało na nagraniach. Dobrze sprawdzi się np. jasna ściana. Można postawić na delikatne dodatki, które nieco ją ożywią i sprawią, że przestrzeń będzie się prezentowała naprawdę ciekawie.

Warto zaznaczyć, że zależnie od warunków lokalowych, domowe studio filmowe może być urządzenie w osobnym pomieszczeniu lub można przeznaczyć na nie fragment jakiegoś pokoju. Ważne, aby przestrzeń ta była widoczne i odizolowana od reszty mieszkania. Warto także zapoznać się z artykułem: Jak zbudować i wyposażyć domowe studiu do filmowania?

FAQ

1. Jakich sprzętów będzie potrzebował początkowy twórca YouTube’a?

Zaczynają przygodę z YouTubem wystarczy zakupić dobry aparat z możliwością nagrywania. Dodatkowo sprawdzi się też mikrofon oraz statyw.

2. Jakie dodatkowe gadżety do nagrywania mogą być dobrym pomysłem na prezent dla młodych youtuberów?

Młodzi youtuberzy z pewnością ucieszą się z takich gadżetów jak gimbal czy dron.

3. O czym nie można zapomnieć, tworząc studio nagrań?

W studiu nagrań oprócz kamery na statywie, warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz tło, dzięki któremu filmiki będą się prezentowały bardziej profesjonalnie.

Aby rozpocząć przygodę z YouTubem i trafić do szerszego grona odbiorców, warto zadbać o sprzęt dobrej jakości. Wcale nie trzeba wielkich nakładów finansowych. Dla dobrego efektu początkowych twórców wystarczą tańsze sprzęty. Warto zapoznać się z ofertą dotyczącą najlepszych modeli kamer, mikrofonów i statywów dla youtuberów.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43