Znajdź nas!
Aktualności

Piosenka, która ma najwięcej wyświetleń na YouTube - poznaj najpopularniejsze teledyski w historii

2022-12-12

Szczęśliwa kobieta nagrywa piosenkę śpiewając do mikrofonu. W tle widać wzmacniacz i sprzęt do nagrywania muzyki.
YouTube to jeden najpopularniejszych serwisów internetowych. Poniżej zdradzamy, jak się nazywa piosenka, która ma najwięcej wejść na YouTube.

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się również:

 1. Czy słuchanie muzyki na YouTube jest wygodne?
 2. Kto ma najwięcej wyświetleń na YouTube w kategorii teledysk?
 3. Jak nazywa się piosenka, która ma najwięcej wyświetleń na świecie?
 4. Do kogo należy rekord Guinnessa w teledyskach na YouTube?
 5. Jaka polska piosenka ma najwięcej wyświetleń na YouTube?

Koniecznie zobacz także artykuł: Przepis na vloga na YouTubie – czy chodzi tylko o walkę na suby?.

Słuchanie muzyki na YouTube – czy to wygodne?

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów muzycznych w sieci. Od jego powstania w 2005 roku minęło już ponad 15 lat, w ciągu których tylko w samej Polsce portal ten zgromadził aż 20 milionów użytkowników. A wraz z nimi pojawili się również youtuberzy, o których pisaliśmy już w artykule Współpraca z youtuberami – 10 przykazań. I choć istnieją również inne serwisy streamingowe z muzyką, ciężko odmówić YouTube’owi pierwszeństwa. Powodem tej ogromnej popularności jest nie tylko szeroka baza utworów muzycznych, ale i wygoda, z jaką wiąże się użytkowanie strony oraz aplikacji YT.

Korzystać z YT może każdy, jednak pełne możliwości tego serwisu można odkrywać dopiero po założeniu konta, które jest całkowicie bezpłatne. Od niedawna użytkownicy YT mogą nacieszyć się także usługą YouTube Premium, dzięki której można się pozbyć reklam, jakie wyświetlają się pomiędzy filmikami. Fenom serwisu tkwi jednak w tym, że ułatwia on dostęp do utworów muzycznych z całego świata – i to bez konieczności ich pobierania z yt czy kupowania. Materiały wyświetlane są bezpłatnie, i choć reklamy potrafią być nużące, korzystanie z tego serwisu naprawdę jest przyjemnością. Zalogowani użytkownicy mogą m.in. zapisywać ulubione filmy, oceniać je, tworzyć własne biblioteki, a nawet udostępniać własne materiały.

Na uwagę zasługują także proponowane utwory, dobrane na podstawie algorytmów YouTube, które działają genialnie. W połączeniu z bibliotekami i playlistami, na jakich znalazły się także piosenki, które mają najwięcej wyświetleń na YouTube’ie, platforma ta staje się równie przydatna, co inne aplikacje do odtwarzania muzyki. W przeciwieństwie do nich zyskuje jednak przewagę m.in. tym, że pozwala na oglądanie wideoklipów. Przyjrzyjmy się zatem temu, kto ma najwięcej wyświetleń na YT muzyka i jakie są najczęściej odtwarzane polskie piosenki na YouTube’ie.

Najwięcej wyświetleń na YouTube w kategorii teledysk

Każdy, kto liczy na to, że w tej kategorii pojawią się głównie same hity, może się nieco zdziwić. Poza utworami znanymi z radia na liście najpopularniejszych teledysków YouTube znalazły się bowiem i mniej znane kawałki – głównie dla najmłodszych. W gronie 5 utworów z największą liczbą odtworzeń na YT znalazły się:

 1. Baby Shark Dance od Pinkfong Songs for Children – kawałek, który od momentu zamieszczenia w serwisie w listopadzie 2015 r. w ciągu 5 lat jako pierwszy w historii kawałek przebił granicę 10 miliardów wyświetleń na YT.
 2. Despacito Luisa Fonsiego – czyli hit lata 2017, który przez wiele kolejnych lat nie schodził z listy najczęściej odtwarzanych, radiowych przebojów. Co ciekawe do października 2020 r. był to najczęściej odtwarzany teledysk na YouTube’ie. Aktualnie ma ponad 8 miliardów wyświetleń.
 3. Loo Loo Kids Johny Johny Yes Papa – to kolejna piosenka dla dzieci, której inspiracją jest angielska rymowanka. Do stworzenia podkładu muzycznego wykorzystano natomiast utwór Twinkle, Twinkle, Little Star. I choć tekst rymowanki jest zupełnie bez sensu, to piosenka szybko wpada w ucho, a na YT osiągnęła już ponad 6,5 miliarda wyświetleń.
 4. Shape of You Ed Sheeran – to jeden z najbardziej romantycznych utworów ostatniej dekady. Nic więc dziwnego, że na YT teledysk do tej piosenki miał już ponad 5,8 miliarda wyświetleń.
 5. See You Again Wiz Khalifa – to utwór, który z pewnością kojarzą fani serii Szybcy i Wściekli. Piosenka ta powstała bowiem w 2015 r. jako hołd dla zmarłego Paula Walkera, który był gwiazdą tego filmu. Od czasu swojej premiery teledysk miał już ponad 5,6 miliarda odsłon na YT.

Co ciekawe na 10. miejscu tego zestawienia pojawił się utwór PSY od Gangnam Style. Poza tym utworem i funkowym Uptown Funk resztę wideoklipów stanowią piosenki dla dzieci.

Piosenka, która ma najwięcej wyświetleń na świecie

Najwięcej wejść na całym świecie posiada utwór Baby Shark Dance od Pinkfong. Jest to wesoła i rytmiczna piosenka dla dzieci, która bardzo szybko wpada w ucho. Łatwa do zapamiętania melodia, banalny tekst i kolorowy teledysk opowiadający o losach rodziny rekinów – to prawdziwy przepis na sukces. A wszystkiemu temu towarzyszy prosty taniec, który stał się rozpoznawalny na całym świecie. I pomyśleć, że w sieci filmik ten zaistniał dopiero w 2015 r. Co więcej, tytuł filmiku z największą liczbą wyświetleń zdobył on już w 2020 r. – zaledwie 5 lat po premierze! To właśnie wtedy utwór ten przebił oglądalność teledysku do piosenki Despacito.

Rekord Guinnessa w teledyskach na YouTube’ie – do kogo należy?

Zaskakujące jest również to, do kogo należy rekord wejść na YouTube. Należy on bowiem do k-popowej wokalistki Lisa, która w 2021 r. wypuściła teledysk do piosenki Lalisa. Tajska raperka znokautowała tym samym Taylor Swift, do której wcześniej należał ten tytuł za teledysk do piosenki Me!. W ciągu zaledwie 24 godzin Lalisa zdobyła aż 73,5 milionów wyświetleń! Jak więc widać, azjatycki k-pop podbija serca coraz większej liczby użytkowników YT. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wcześniejszy rekordzista zdobył wynik 65,2 milionów wyświetleń w ciągu doby.

Jaka polska piosenka ma najwięcej wyświetleń na YouTube?

W kategorii najpopularniejsze polskie piosenki YouTube, podobnie jak i w zestawieniu ogólnoświatowym znalazły się zarówno piosenki dla dzieci, jak i utwory polskich artystów estradowych. Na liście pięciu najczęściej odtwarzanych utworów w tej kategorii znalazły się m.in.:

 1. Bańkę Łap Gummi Miś – to najpopularniejsza, polska piosenka z największą liczbą wyświetleń na YT. Stworzona przez MagicRecordsPoland, powstała z myślą o najmłodszych. Nikogo więc nie dziwo, że w teledysku do niej znalazł się zielony miś, który, w rytm żwawych taktów, przygotowuje się do kąpieli. Utwór ten ma ponad 556 miliona wyświetleń.
 2. Dzień jak ze snu – kolejną pozycją w rankingu polskie teledyski z największą liczbą wyświetleń jest piosenka z filmu animowanego dla dzieci Gorączka lodu, który doczekał się ponad 363 milionów odsłon.
 3. #Truck and Mini #Excavator with Hydraulic Hammer – to produkcja, która powstała w 2018 r. z myślą o małych miłośnikach robót budowlanych. Co ciekawe, w ciągu zaledwie 4 lat od publikacji pozycja ta doczekała się już ponad 300 milionów wyświetleń.
 4. Alors On Danse Stromae (Dubdogz Remix) (Bass Boosted) Car Music – to najczęściej odtwarzany, niepolskojęzyczny kawałek na polskim YouTube’ie. Remiks francuskiej piosenki ma mocno podkręcony bas, co sprawia, że słuchanie tej piosenki za kierownicą przenosi jazdę autem na zupełnie inny poziom. Nic więc dziwnego, że od premiery w 2018 r. kawałek ten doczekał się już ponad 266 milionów odsłon.
 5. Miłość w Zakopanem Sławomira – najczęściej odtwarzaną piątkę utworów na polskim YT zamyka kawałek disco polo, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Sławomira. W ciągu zaledwie 5 lat utwór ten doczekał się już ponad 245 milionów wyświetleń.

Jak więc widać, największą popularnością na polskim Youtube cieszą się produkcje dla dzieci. Wśród piosenek znalazły się natomiast kawałki z dwóch różnych gatunków muzycznych. I choć obecność na tej liście teledysku disco polo dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem – dużą niespodzianką okazał się remis kawałka Alors on Dance.

FAQ:

Jaka piosenka ma najwięcej wyświetleń?

Piosenką, która aktualnie ma najwięcej wyświetleń na całym świecie jest utwór Baby Shark Dance od Pinkfong Songs for Children – ponad 10 miliardów odtworzeń.

Jaka jest najpopularniejsza piosenka polska?

Najpopularniejszą polską piosenką na YT jest Bańkę Łap Gummi Miś, która ma już ponad 556 miliona wyświetleń.

Jaka piosenka ma najwięcej wyświetleń na YouTube w Polsce?

Aktualnie jest to piosenka Bańkę Łap Gummi Miś, która ma już ponad 556 miliona wyświetleń.

YouTube Music – jaka jest jego cena?

YouTube jest usługą bezpłatną. Jeśli jednak chcesz pozbyć się reklam, które wyświetlają się pomiędzy kawałkami, możesz przejść na YouTube Music Premium – i to już od 19,99 zł miesięcznie!

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem strony.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43