Znajdź nas!
Aktualności

Streamowanie na YouTube - jak się do tego zabrać?

2023-01-02

Logotypy różnych platform do streamowania wideo
Czy streamowanie na YouTube’ie jest trudne? Jak się do tego zabrać? Nasze wskazówki ułatwią Ci start i zapewnią obserwujących!

Czy streamowanie na YouTube’ie jest trudne? Jak się do tego zabrać? Nasze wskazówki ułatwią Ci start i zapewnią obserwujących!

Z artykułu dowiesz się:

 • Kto może zostać steamerem?
 • Jak zacząć streamowanie?
 • Jakie sprzęt jest potrzebny do rozpoczęcia streamowania?
 • Jakie programy przydadzą się podczas streamu?
 • Skąd wziąć legalną muzykę do streamów?

Zobacz też: TWITCH I YOUTUBE WKRÓTCE Z NOWYMI FUNKCJAMI

Czy kiedykolwiek widziałeś streamowanie gier na YouTube lub innych portalach? Jeżeli tak to z pewnością przyszło Ci do głowy rozpoczęcie takiej kariery. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Nie martw się! W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakiego sprzętu potrzebujesz i co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz. Gotowy? Zapraszamy do lektury!

Kto może streamować na YouTube?

Streamerem może zostać każdy, kto posiada odpowiednio mocnego laptopa z kamerą i internet. Samo rozpoczęcie transmitowania nie wiąże się jednak z odniesieniem sukcesu. Niestety social media są pełne streamerów, a nowi adepci sztuki wyrastają niczym grzyby po deszczu. Czy jest jakiś przepis na powodzenie? Niestety nie, jednak można podjąć pewne działania, które zmaksymalizują szanse.

Jak odnieść sukces w streamowaniu:

 1. Znajdź temat, który lubisz i jesteś nim szczerze zainteresowany.
 2. Nie zaczynaj od mówienia o rzeczach bardzo popularnych, znajdź swoją niszę.
 3. Ustal swoje cele i priorytety i staraj się ich trzymać.
 4. Pracuj nad swoją charyzmą. Zapisz się na kurs lub ćwicz przed lustrem.
 5. Staraj się, żeby Twoje transmisje były jak najlepszej jakości.
 6. Przestrzegaj zasad wyznaczonych przez YouTube.
 7. Nadawaj regularnie i bądź cierpliwy. Nie od razu Kraków zbudowano.
 8. Znajduj czas dla siebie i nie przejmuj się niepowodzeniem. Sukces może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie.

Jakie wyzwania stoją przed streamerami?

Profesjonalni streamerzy różnią się od tych, którzy to zajęcie traktują amatorsko. Z czym musisz się liczyć, podejmując wyzwanie transmitowania na pełen etat? Dla niektórych jest to dziwne, ale streamerzy zajmują się nie tylko nadawaniem treści. Ich praca to o wiele więcej obowiązków.

Profesjonalni streamerzy zajmują się między innymi:

 • montażem shotów,
 • dostosowywaniem streamu i wprowadzaniu do niego nowości,
 • pisaniem scenariuszy,
 • promowaniem kanału,
 • uczestnictwem w eventach,
 • nawiązywaniem relacji z markami oraz innymi twórcami,
 • wyszukiwaniem i modyfikowaniem sprzętu,
 • opracowywaniem nowych grafik do streamów,
 • niekiedy mają na głowie również swoją firmę.

Jak rozpocząć stream na YouTube?

 1. na YouTube nie jest trudne, a do jego rozpoczęcia jest potrzebne stałe łącze internetowe oraz urządzenie wyposażone w kamerę. Najlepiej streamuje się oczywiście z komputera stacjonarnego lub laptopa, jednak można wykorzystać telefon komórkowy, konsolę, a nawet telewizor. W tym artykule omówimy zasady streamowania z PC oraz telefonu z androidem i IOS. Niezależnie jednak od tego, z czego zamierzasz nadawać, najpierw musisz zweryfikować konto. Utwórz kanał i nazwij go, a następnie poczekaj na weryfikację.

Jak streamować na YouTube na komputerze?

Rozpocznij od zalogowania się na swoim koncie Google. Następnie włącz YouTube i naciśnij „Utwórz”, a potem „Transmituj na żywo”. Wybierz kamerę oraz mikrofon i udziel stronie zgody na ich używanie. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o nazwanie swojego streamu i ustawienie jego widoczności. W ustawieniach zaawansowanych możesz dodać super chat, ograniczenia wiekowe oraz reklamy.

W dalszym kroku YouTube wykona zdjęcie. To będzie miniatura całego streamu. Po jego wykonaniu wystarczy nacisnąć przycisk rozpoczęcia nagrania. Gotowe!

Jak streamować na YouTube na urządzeniu mobilnym?

Streamowanie na YouTube jest również możliwe z poziomu telefonu lub tabletu. W tym celu:

 • Otwórz aplikację YouTube na urządzeniu.
   
 • Kliknij ikonę kamery, która znajduje się w prawym górnym rogu wyświetlacza.
   
 • Udziel aplikacji zgody na korzystanie z mikrofonu i kamery, a także uzyskanie dostępu do plików w pamięci telefonu.
   
 • Wejdź do zakładki „Więcej opcji”, gdzie można dodać opis transmisji, ustawić prywatność czy zaplanować czas rozpoczęcia streamowania.
   
 • Kliknij „Dalej” i zrób zdjęcie, którego użyjesz jako miniaturki.
   
 • Wybierz opcję „Utwórz” na dole ekranu, a następnie dotknij przycisku „Transmituj na żywo”.
   
 • Po zakończeniu transmisji wybierz polecenie „Zakończ”, dzięki czemu nagranie streamu zostanie automatycznie umieszczone na kanale.

 

Co jest potrzebne do streamowania na YT?

Streamowanie gier na YouTube wymaga odpowiedniego sprzętu. Co sprawdza się najlepiej?

Nazwa

Cechy

Orientacyjna cena

Komputer do streamowania

Co najmniej 6 rdzeni, 16 Gb RAM, dysk SSD, mocna karta graficzna (tutaj „moc” jest zależna od tego, w jakie gry chcesz grać).

Powyżej 3500 zł

Kamera

Obsługa Full HD, co najmniej 30-60 FPS, wygodne mocowanie dla średniozaawansowanych youtuberów.

300-500 zł.

Mikrofon

Średniozaawansowanym youtuberom zwykle wystarcza dobry mikrofon krawatowy w umiarkowanej cenie.

150-300 zł

Światło

Wytrzymałość, odpowiedni do warunków kształt.

100-300 zł

Powyższa tabela określa oczywiście jedynie podstawowy sprzęt streamerski. Jest on odpowiedni dla początkujących i średniozaawansowanych youtuberów. Z biegiem czasu i wzrostem popularności możesz uzupełnić go o nowe kontrolery i różnorodne gadżety.

Jakie programy przydadzą się do prowadzenia live stream na YT?

Czy istnieją programy do streamowania na YT, które wyróżniają się na tle innych? Oczywiście, że tak, a poniżej znajdziesz kilka z nich.

OBS Studio

Każdy streaming na YT jest prostszy dzięki OBS Studio. Ten darmowy program jest najpopularniejszy wśród youtuberów i nie tylko. Z czego wynika jego atrakcyjność? Posiada on liczne dodatki i rozszerzenia, dzięki którym transmisja jest ciekawsza. Cechuje go również intuicyjny interfejs oraz stabilność w działaniu.

Streamlabs

Streamlabs to nieco odświeżona i zmodyfikowana wersja OBS-a. Ma mniej funkcji i możliwości niż pierwowzór, jednak w zamian jest prostszy w obsłudze. Jego intuicyjność sprawia, że doskonale nadaje się on dla początkujących youtuberów. Bardziej zaawansowanym może przeszkadzać brak wielu udogodnień.

Nvidia Share

Każdy, kto posiada kartę graficzną Nvidia GeForce, może zainstalować Nvidia GeForce Experience. To oprogramowanie cechuje się stabilnością i efektywnym wykorzystaniem zasobów. Dzięki temu polecana jest w szczególności osobom, które posiadają nieco słabszy sprzęt. Niestety program ma również swoje wady. W tym przypadku jest to mała liczba funkcji i udogodnień. W szczególności nie można liczyć na zaawansowane efekty graficzne. Dla początkujących jest to jednak niewielki problem.

Legalna muzyka do filmów na YouTube – skąd ją wziąć?

Granie na żywo na YouTube wymaga odpowiedniego przygotowania i zapoznania się z zasadami panującymi na platformie. Jedną z nich jest niełamanie prawa autorskiego, co oznacza, że użytkownik nie może wykorzystywać nielegalnych utworów w swoim streamie. Nie jest to równoznaczne z tym, że podczas streamu musi panować cisza. Cała dostępna do wykorzystania muzyka znajduje się w Bibliotece audio, która znajduje się w YouTube Studio. Wybierając utwory z tego miejsca, youtuber zyskuje pewność, że jego transmisja nie zostanie zbanowana, a konto zawieszone. Nie warto łamać tego przepisu, ponieważ po kilku ostrzeżeniach można bezpowrotnie stracić prawo do umieszczania swoich transmisji na platformie.

 

FAQ

Jak streamować z PS4 na YouTube?

Transmitowanie z konsol w tym PS4 wymaga zwykle urządzenia przechwytującego. Dzięki niemu uzyskuje się najlepsze efekty. Minusem rozwiązania jest konieczność posiadania dodatkowego komputera.

Jakiej muzyki nie wolno puszczać podczas streamu?

Podczas streamów można używać wyłącznie dozwolonej muzyki, w przeciwnym wypadku YT zbanuje transmisje. Wszystkie legalne utwory znajdują się w bibliotece Audio dostępnej w YouTube studio.

Czy każdy może być streamerem?

Współcześnie streamerem może zostać każdy, kto posiada odpowiednio mocny sprzęt. Osiągnięcie sukcesu w branży transmisji jest jednak trudniejsze i wymaga zdeterminowania i znalezienia odpowiedniej niszy.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43