Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Jak tworzyć obrazy przy pomocy sztucznej inteligencji? Sprawdź generatory grafiki AI

2023-03-03

generatory grafiki ai
Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w coraz to większej ilości branż. Można nawet śmiało powiedzieć, że popularne narzędzie jakim jest Al, zaczyna brylować w content marketingu i pomaga w tworzeniu niebanalnych treści.

Jednak wraz z rozwojem technologii i coraz to większych wymagań powstały także generatory grafiki AI. Sprawdź jakie dają możliwości i jak z nich poprawnie korzystać!

Jak działają generatory grafiki Al?

Generatory grafiki Al online są stosunkowo nowym narzędziem, które jednak stale potrafi zaskakiwać. Obrazy od sztucznej inteligencji coraz częściej wykorzystywane są do kreowania przekazów marketingowych i nie tylko. Można więc się zastanawiać, jak tak naprawdę działają generatory grafiki Al, które przyzwyczaiły nas - jak na razie - jedynie do kreowania contentu? Otóż tworzenie obrazów przez sztuczną inteligencję jest łatwiejsze, niż może się nam to wydawać. Wystarczy, że potencjalny użytkownik przygotuje krótki opis tego, co podpowiada mu wyobraźnia. Następnie program do generowania obrazów, na podstawie konkretnych algorytmów, stworzy dokładnie taką grafikę, o którą nam chodziło. Warto jednak mieć świadomość tego, że za tworzenie obrazów przez sztuczną inteligencję odpowiada duża moc obliczeniowa, a także wiele godzin pracy deweloperów. To właśnie oni "nauczyli" generatory grafiki Al kojarzenia oraz komponowania poszczególnych elementów.

Bezpłatne i płatne generatory grafiki Al - czym się różnią?

W sieci można obecnie znaleźć wiele programów do generowania obrazów. Przeciętny użytkownik musi więc wybrać, czy zdecyduje się na darmowe generatory grafiki Al, czy być może skusi się na wersję płatną? Zanim jednak zostanie podjęta ostateczna decyzja, warto poznać różnice, jakie występują pomiędzy darmowymi i płatnymi generatorami grafiki Al. Okazuje się, że decydującym parametrem są tu dodatkowe funkcje, a także precyzja przetwarzania słowa pisanego. Darmowe generatory grafiki Al zwykle oferują nieco mniejsze możliwości, co jednak nie oznacza, że obrazy od sztucznej inteligencji nie spełnią podstawowych wymagań. Z kolei płatne generatory grafiki Al mogą zaoferować nam:

  • o wiele większy wybór mediów jak np. farby olejne, płótno czy węgiel;
  • szeroką gamę stylów artystycznych;
  • możliwość dobrania nastroju do kreowanego obrazu.

W tym wypadku, obraz namalowany przez sztuczną inteligencję będzie precyzyjny i spektakularny, a możliwości jego wykorzystania będą nieograniczone.

Jak powstaje grafika generowana przez Al?

Obrazy generowane przez Al mogą - na pierwszy rzut oka - wydawać się dość skomplikowanym procesem. Jednak pod dokładniejszym zapoznaniu się z narzędziem, nawet mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieć problemu z jego obsługą. Jak więc można tworzyć obrazy od sztucznej inteligencji? Oto krótka instrukcja:

  • wybierz program do generowania obrazów i rozpocznij swój projekt - możesz skorzystać z gotowych szablonów lub wykreować grafikę od postaw;
  • wpisz tekst i zamień go w obraz - w "pustym polu" musisz wpisać tekst, który ma zostać przetworzony na grafikę. Podaj jak najwięcej szczegółów i zabłyśnij kreatywnością;
  • wykonaj drobne poprawki - płatne generatory grafiki Al najczęściej posiadają wbudowane edytory, za pomocą których możesz nanieść drobne poprawki do swoich projektów.

Na samym końcu wystarczy jedynie pobrać obraz namalowany przez sztuczną inteligencję i wykorzystać go w zamierzony sposób.

Czy warto korzystać z generatorów grafiki Al online?

Generatory grafiki Al mają nieskończenie wiele zalet. Można nawet powiedzieć, że podobnie jak wirtualny influencer - generatory są przyszłością marketingu i nie tylko. Przede wszystkim zarówno płatne jak i darmowe generatory grafiki Al pozwalają zaoszczędzić wiele czasu. Nie ma konieczności poszukiwania zdjęcia pasującego do contentu, gdyż w kilka chwil można stworzyć je od podstaw. Co więcej, obrazy namalowane przez sztuczną inteligencję są kreatywne i zaskakujące, a co za tym idzie, szybko przyciągają uwagę przeciętnych internautów. Można więc za ich pomocą tworzyć intrygujące posty w social mediach i skutecznie budować swoje zasięgi. Generatory grafiki Al stają się więc najlepszymi partnerami każdego marketingowca i nie tylko.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43