Znajdź nas!
Porady dla influencerów

Jak zrobić idealne selfie, które wszyscy pokochają? Poradnik dla influencerów

2023-03-14

kobiety robiące selfie
Social media stały się obecnie nie tylko miejscem do dzielenia się przemyśleniami i wspomnieniami. Popularne aplikacje jak np. Instagram czy Facebook, dają również możliwości zarobku.

Nie bez powodu spotykamy się coraz częściej z pojęciem "influencer", które odnosi się do osób, prowadzących publiczną działalność właśnie w social mediach. Ich głównym priorytetem jest stworzenie idealnego i kreatywnego selfie, które pomoże zbudować zasięgi. Wobec tego, jak zrobić sobie idealne zdjęcia?

Jak zrobić ładne selfie? O tych zasadach musisz pamiętać!

W sieci można znaleźć obecnie wiele poradników, które zgłębiają wiedzę odnośnie tego, jak zrobić ładne selfie. Choć paradoksalnie ustawienie obiektywu i kliknięcie przycisku nie wydaje się być skomplikowane, to jednak fajne selfie wymaga nieco więcej pracy i zaangażowania. Wiele zależy od samego sprzętu, którym dysponujemy. Inaczej trzeba podejść do robienia idealnego selfie smartfonem, a inaczej do robienia zdjęcia profesjonalnym aparatem. W obu przypadkach jednak najważniejsze jest światło - idealne selfie wyjdzie wtedy, kiedy ustawimy się jak najbliżej okna. Wówczas światło słoneczne zadba o to, by zdjęcie prezentowało się miękko i naturalnie. Warto również pamiętać o tym, by robić selfie stojąc przodem do kierunku padania promieni słonecznych - dzięki temu twarz na zdjęciu będzie równomiernie oświetlona. W niektórych przypadkach warto skorzystać z gadżetów - zarówno do smartfonów jak i do aparatów, które pomagają uzyskać najlepsze efekty.

Jak zrobić selfie smartfonem? Kilka przydatnych wskazówek!

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, zrobienie idealnego selfie smartfonem wymaga nieco więcej pracy. Aparaty w telefonach często dysponują nieco mniejszą rozdzielczością, a także są wyjątkowo czułe na zmieniające się oświetlenie. Wobec tego, jak zrobić dobre selfie telefonem? Musisz pamiętać o:

  • ustawieniu odpowiedniej ostrości i kontrastu - dostosuj je do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym chcesz zrobić fajne selfie.
  • trzymaniu smartfona na odpowiedniej wysokości - najlepiej ustawić obiektyw telefonu na przeciwko siebie - mniej więcej na linii brwi. Wówczas twarz będzie wyglądała na jeszcze bardziej proporcjonalną.
  • robieniu selfie tylną kamerą - wiele osób zastanawia się jak zrobić ładne selfie smartfonem? Warto mieć na uwadze to, że zdjęcie nigdy nie wyjdzie idealnie, jeśli będzie wykonane przednią kamerą, która ma z reguły gorsze parametry. Trzeba więc opanować trudną sztukę robienia idealnego selfie tylnym obiektywem.

Domowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem smartfona może zakończyć się spektakularnym sukcesem, jeśli podejdziemy do niej z dużą dozą cierpliwości. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości jakie daje nam samowyzwalacz. Wówczas możliwe jest "przygotowanie" odpowiedniej pozycji i miny do selfie bez zbędnego pośpiechu.

Jak zrobić sobie idealne zdjęcia? Bądź naturalny i kreatywny!

Wielu influencerów, podczas wykonywania swojego selfie, zapomina o najważniejszym - naturalności i kreatywności. Często udostępniane zdjęcia rażą w oczy sztucznym uśmiechem lub powtarzalnością. Wymuszone miny do selfie na tle białej ściany nigdy nie będą prezentować się dobrze. Jeśli więc zależy nam na idealnym selfie, warto poszukać nieco więcej inspiracji i poznać rysy swojej twarzy. Tak naprawdę, pomysły na selfie w domu można bez problemu odnaleźć w sieci lub popisać się własną fantazją. Wykorzystajmy różnorodne perspektywy, lustrzane odbicia, czy załamanie światła, a nasze selfie z pewnością zyska o wiele więcej "serduszek" i "polubień". Profesjonalne zdjęcia to zdjęcia kreatywne, które wyróżniają się na tle innych i to właśnie one mają największą szansę na to, by przebić się w tłumie podobnego contentu. Influencerzy powinni również pamiętać o tym, by bliżej przyjrzeć się swojej twarzy i - zanim wykonają profesjonalne zdjęcia - wybrać swój najlepszy profil. Dzięki temu zdjęcia będą wyglądały naturalnie i estetycznie. Ewentualne, drobne mankamenty, zawsze będzie można zatuszować w programie graficznym.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43