Znajdź nas!
Social media

Usuwanie konta na Instagramie - poradnik krok po kroku

2023-04-14

usuwanie konta na Instagramie
Instagram to popularny serwis społecznościowy, który służy do publikowania zdjęć, relacji na żywo oraz krótkich filmików wideo.

Obecnie praktycznie każdy z nas posiada tam profil i próbuje jak najbardziej zainteresować potencjalnych odbiorców udostępnionymi treściami. Jednocześnie w pewnym momencie możemy zdecydować się na odzyskanie prywatności i zamknięcie naszego profilu. Wobec tego jak usunąć konto z Instagrama?

Jak usunąć konto na Instagramie? Krótka instrukcja dla zainteresowanych!

Podjęcie decyzji o usunięciu profilu na Instagramie nie zawsze będzie łatwe. Obserwatorzy z pewnością czekają na kolejne zdjęcie, jednak platforma ta nie jest pozbawiona wad. Propagowanie luksusowego stylu życia, możliwości łatwych zarobków czy wszechobecny spam, może przelać czarę goryczy. Wówczas zastanawiamy się, jak usunąć konto na Instagramie? Okazuje się, że usuwanie Instagrama wcale nie jest takie trudne! Oto krótka instrukcja odnośnie tego, jak usunąć konto na IG:

  • zaloguj się do swojego profilu na Instagramie - w prawym górnym rogu dotknij ikonkę trzech kresek. Otworzy to dostęp do centrum ustawień.
  • kliknij łącze "Ustawienia" - pojawia się ono jako pierwsze na liście;
  • następnie w zakładce odszukaj łącze "Konto" - znajduje się ono na dole strony;
  • kolejno kliknij w łącze "Usuń konto" - w tym momencie możesz wybrać dezaktywację swojego profilu - co jest procesem czasowym i daje Ci możliwość powrotu - lub trwałe usunięcie konta.
  • podaj powód, dla którego usuwasz konto na Instagramie - następnie potwierdź swoją decyzję i prześlij wniosek o usunięcie profilu.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób i gdzie się usuwa konto na Instagramie, to możesz zrobić to również z poziomu komputera. Wówczas wystarczy przejść na odpowiednią stronę i powtórzyć przedstawione w powyższej instrukcji kroki. Podobnie jak usuwanie konta na YouTube, po upływie wyznaczonego czasu konta na Instagramie nie da się odzyskać.

Jak dezaktywować konto na Instagramie?

Wiesz już jak skasować konto na Instagramie. Jeśli jednak nie jesteś pewny, czy chcesz pożegnać się z tą platformą na zawsze, możesz skorzystać z opcji czasowej dezaktywacji konta. Trwałe usuwanie Instagrama jest tylko jedną z możliwości. Jeśli chcesz więc dać sobie nieco więcej czasu na przemyślenia, wówczas powinieneś dowiedzieć się, jak dezaktywować konto na Instagramie! Oto poradnik krok po kroku:

  • zaloguj się na swoje konto na Instagramie - kliknij ikonkę trzech kresek w prawym, górnym rogu, by otworzyć centrum ustawień.
  • przejdź do zakładki "Ustawienia" - odszukaj tam łącze "Konto";
  • wybierz opcję "Usuń konto" - następnie kliknij w opcję "Dezaktywuj konto"

W ten prosty sposób możesz na określony czas "wstrzymać" swój profil, a jednocześnie nie musisz usuwać Instagrama na stałe. W tym wypadku pamiętaj, że możesz ponownie aktywować swoje konto w dowolnym momencie. Niemniej jednak sam proces dezaktywacji jest możliwy tylko raz w ciągu tygodnia.

Ile trwa usuwanie konta na Instagramie?

Jesteś już świadomy tego, jak usunąć konto z Instagrama, a także w jaki sposób możesz je czasowo zawiesić. Musisz jednak wiedzieć, że samo potwierdzenie usunięcia konta na IG, nie jest jednak równoznaczne z tym, że znika ono bezpowrotnie w danym momencie. Okazuje się, że Instagram zawsze pozostawia "otwarte drzwi" dla swoich użytkowników i zastrzega sobie pewien czas, który musi upłynąć do trwałego usunięcia konta i wszystkich informacji o danym profilu. Wobec tego, ile trwa usuwanie konta na Instagramie? Otóż zasadniczo aplikacja przechowuje dane z konta użytkownika przez okres 30 dni, od momentu wysłania żądania odnośnie usunięcia. W praktyce oznacza to, że choć Twoje konto zostało zamknięte, to wszelkie informacje odnośnie profilu dalej znajdują się w aplikacji. Natomiast po upływie wspomnianych już 30 dni, zostają one trwale skasowane. W tej sytuacji nie możesz już liczyć na odzyskanie np. zdjęć czy wiadomości od znajomych. Wykasowana zostaje Twoja wszelka aktywność na Instagramie - wraz z polubieniami i komentarzami.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43