Znajdź nas!
Aktualności

Montowanie filmów - jak zrobić to profesjonalnie na telefonie?

2024-03-25

Jak montować filmy na telefonie
Materiały wideo to nie tylko popularne, ale również wysoce skuteczne narzędzie marketingowe. Jak zatem profesjonalnie montować filmy na telefonie? Jakie aplikacje warto posiadać? Odpowiadamy.

Jak montować filmy na telefonie?

Jak wspomniano we wstępie materiały wideo to skuteczne narzędzie marketingowe. Warto zatem z niego korzystać, ponieważ można w ten sposób wyróżnić się na tle konkurencji, czy zwiększyć zasięgi w mediach społecznościowych. Wystarczy zatem nagrywać wideo smartfonem i zadbać o odpowiedni montaż. Jak montować filmy na telefonie? W praktyce nie jest to trudne, a z czasem może być naprawdę szybkie i przynosić świetne efekty. Wystarczy zatem zainstalować odpowiednią aplikację do montażu filmów, a następnie zaimportować materiały źródłowe. Później wystarczy tylko połączyć je w całość (w odpowiedniej kolejności). Na tym etapie można także dodać różnego rodzaju efekty, napisy, czy dodatkowy dźwięk, co pozwala jeszcze bardziej uatrakcyjnić wideo. Na koniec pozostaje wyeksportowanie filmu do odpowiedniego formatu, np. MP4.

Aplikacje do montażu filmów na telefonie

Chcąc montować filmy na telefonie należy zainstalować na nim odpowiednią aplikację. Wśród polecanych programów warto wymienić zatem:

  • Lomotif, czyli darmową aplikację, która sama montuje film pod rytm wybranej wcześniej muzyki;
  • inShot, czyli prosty w obsłudze program pozwalający łączyć filmy, ciąć, dodawać muzykę, dźwięk, napisy, naklejki, zmieniać filtry itd.;
  • Videoleap, czyli aplikację pozwalają nie tylko montować filmy, ale również dodawać dodatkowe animacje, teksty oraz emotikony;
  • Mojo, czyli program, który doskonale sprawdza się w przypadku tworzenia materiałów na Instagram Stories. W podstawowej wersji aplikacja jest bezpłatna, a chcąc korzystać z zaawansowanych funkcji należy uiścić dodatkową opłatę.

Podsumowując należy stwierdzić, że montowanie filmów na telefonie to czynność, której szybko można się nauczyć. Warto zatem przetestować kilka różnych aplikacji do montażu i wybrać program, który będzie odpowiadał potrzebom.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.
 

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43