Znajdź nas!
Aktualności

Adrian Pakulski wystąpił podczas WordCamp Gliwice. Co czeka SEO w 2024 r.?

2024-04-19

Adrian Pakulski
WordCamp Gliwice 2024 za nami. Wśród prezentów w auli C Future & Business & Technology" w CEK Politechniki Śląskiej, ul. Konarskeigo 18b mogliśmy usłyszeć m.in. Krzysztofa Goneta, Karola Sawkę, Artura Cyganka i Adriana Pakulskiego.

Pakulski przedstawił swoją prezentację pt.: "SEO w 2024 r. Inhouse czy outsourcing?". Przekonywał w niej, że mądrze zrobione SEO to to, które sprowadza się do optymalizacji kodu źródłowego i automatyzacji procesów.

- [...] w tej chwili SEO wymaga pracy z najlepiej wykwalifikowanymi specjalistami. Praca tzw. białkowa została skutecznie ograniczona przez AI i automatyzacje, w tym m.in. do pobierania, parsowania i publikowania danych.

Większe projekty prowadzimy w metodyce pracy programmatic SEO budując kod, jaki wyręcza z pracy operacyjnej, ale na poziomie strategicznym SEO wciąż nie jest możliwe do zautomatyzowania, dlatego wysoko rozwinięte kompetencje są tym bardziej cenne. Pracy doświadczonego specjalisty ds. SEO nie wykona już 4 juniorów - komentował w swojej prezentacji Pakulski z Paq Studio.

Podczas prelekcji usłyszeliśmy, że to, czy firma powinna budować swój dział inhouse, czy może delegować SEO na zewnątrz, powinno być wypadkową zasobów, które są w zasięgu ręki. Pakulski wskazał na 3 kluczowe role, jakie są niezbędne do poprowadzenia skutecznej kampanii SEO - szczególnie w e-commerce:

1. Specjalista ds. SEO
2. Projekt menadżer
3. Deweloper

Podczas WordCamp Gliwice wystąpili również m.in.:

• Krzysztof Gonet z tematem: "Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie",
• Dawid Urbański z tematem: "Przyszłość WordPressa"
• Piotr Niewiadomski z tematem: "Dynamiczna treść w Gutenbergu"
• Maciej Kuchnik z tematem: "Zaplanuj to! – czyli WP Cron w pigułce,

a także: Mariusz Tarnaski, Marcin Pietrzak, Karol Sawka, Artur Cyganek, Szymon Kryczka, Maciej Koralewski, Lena Sędkiewicz, Filip Sroka i Tomasz Kołkiewicz.

Sponsorami globalnymi byli m.in. GoDaddy, Jetpack, WooCommerce, Bluehost. Sponsorami brązowymi: Paq Studio i WP Appointments.

O Adrianie Pakulskim:

Adrian Pakulski: właściciel agencji SEO Paq Studio i współwłaściciel spółki z branży motocyklowej Enduro7. Przedsiębiorca i wykładowca akademicki na kierunku e-commerce (studia podyplomowe) w Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy (dawniej: Wyższa Szkoła Bankowa Bydgoszcz).

O konferencji WordCamp:

WordCamp to jedno z największych, nieformalnych wydarzeń zorientowanych na społeczność WordPress i WooCommerce w Polsce. Tegoroczna konferencja w Gliwicach została podzielona na 2 dni, tj. sobotę 13.04.2024 i niedzielę 14.04.2024 r. WordCamp przyciąga swoją siłą nie tylko deweloperów, ale i biznes, e-commerce.

Artykuł gościnny.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43