ranking Influencer.pl

Najlepsze blogi o książkach

1
Liczba głosów: 7473
Głosowanie zakończone

Krytycznym okiem

Jarosław prowadzi bloga krytycznoliterackiego, na którym zrecenzował już ponad 1200 tytułów. Najciekawsze pozycje literackie obejmuje również patronatem medialnym.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Jarosław jest absolwentem filologii polskiej, niezależnym recenzentem i jurorem konkursu literackiego "To się musi POWIEŚĆ" Wydawnictwa Znak. Publikuje m.in. w artPapierze, w Portrecie czy w sZAFie, a także na portalach internetowych. Autor książek "Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem" oraz "Poza napisanym", w których umieszcza przeprowadzone przez siebie wywiady z autorami literackimi.

2
Liczba głosów: 7159
Głosowanie zakończone

Wielki Buk

Olga o książkach opowiada na swoim blogu i vlogu. Recenzuje liczne tytuły, przeprowadza wywiady i szuka Wielkiego Buka - książki mitycznej i legendarnej. Idealnej.

Zobacz przykładowy film influencera

Olga jest polonistką, dyrektorem kreatywnym, pasjonatką psów, a przede wszystkim poszukiwaczem Wielkiego Buka - książki najwspanialszej. Jej recenzje, choć rzeczowe i wnikliwe, napisane są językiem przystępnym dla odbiorcy. Blogerka zdobyła wiele nagród i tytułów - jej strona została wybrana m. in. Literackim Blogiem Roku 2015.

3
Liczba głosów: 4490
Głosowanie zakończone

Czytam, bo lubię

Agnieszka książki czyta od zawsze, a pisze o nich od 2008 roku. Jako anglistka zajmuje się również profesjonalnym tłumaczeniem literatury.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Agnieszka na swoim blogu recenzuje książki, prowadzi statystyki tych już przeczytanych, a także przeprowadza wywiady z pisarzami. Udostępnia również swoim czytelnikom informacje dotyczące miejsc, gdzie wybrane tytuły można zakupić. Pracowała jako redaktor działu literackiego w magazynie AlterPop i publikowała recenzje i artykuły w serwisie Onet Książki. Współpracowała z portalem  Kultura Poznań.

4
Liczba głosów: 2230
Głosowanie zakończone

Maja K.

Maja jest miłośniczką podróży i swojego kota Vincenta. Oraz oczywiście książek, których czyta naprawdę dużo. Jej mama Mariola prowadzi kanał książkowy "Przekartkowane".

Zobacz przykładowy film influencera

Maja nagrywa bardzo dobrej jakości vlogi połączone z recenzjami. Charakter jej profilu często jest porównywany do stylu amerykańskich YouTuberów książkowych. Znajdziemy u niej recenzje, book haule, bookshelfy oraz relacje z podróży po Europie. Maja stara się także poruszać ciekawe, zaskakujące i zabawne tematy pośrednio związane z książkami. Często w jej nagraniach goszczą inni YouTuberzy. Dodatkowo, influencerka pełni rolę prowadzącej w autorskim programie "Gra o BookTube" - jest to quiz z udziałem polskich booktuber'ów. Odpowiada w nim również za scenariusz, nagrania i produkcję.

5
Liczba głosów: 1992
Głosowanie zakończone

CzytamRecenzuje.pl

Rafał - dziennikarz, reporter i bloger. Interesuje się książkami, a w szczególności literaturą faktu i kulturą non- fiction.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Rafał jest jednym z najpoczytniejszych blogerów literackich. Można go znaleźć na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTubie. Poza recenzjami książek, pisze także o szeroko rozumianej literaturze i porusza tematykę kultury non-fiction. Organizuje konkursy i akcje szukania książek dla swoich czytelników (ukrytych w różnych miejscach w mieście). Jego blog zajął III miejsce w  zestawieniu Najlepszych Polskich Blogów Książkowych 2015 miesięcznika Press. Kiedy nie bloguje, pisze reportaże.

6
Liczba głosów: 1602
Głosowanie zakończone

Beznadziejnie zacofany w lekturze

Piotr jest historykiem, tłumaczem i redaktorem. Jest także autorem jednego z bardziej autentycznych książkowych blogów.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Piotr prowadzi bloga, na którym recenzuje przeczytane przez siebie tytuły - zarówno nowości i bestsellery, jak i pozycje mniej znane i lekko zakurzone. Najchętniej spędzałby czas z książką - latem na leżaku w ogrodzie przy drinku z palemką, a zimą w bujanym fotelu z grzanym piwem. Blog Piotra został uznany najlepszym blogiem książkowym 2012 roku w konkursie eBuka.

7
Liczba głosów: 1530
Głosowanie zakończone

Okruchy.pl

Piotr pisze o ciekawych miejscach i wydarzeniach kulturalnych, omawia nietuzinkowe pozycje wydawnicze oraz przybliża czytelnikom zapomniane perełki literackie. 

Zobacz przykładowy wpis influencera

Piotr z wykształcenia jest polonistą. Fascynuje go humor w literaturze, dlatego kolekcjonuje anegdoty o pisarzach, zabawy słowne i szarady oraz cenne okazy literackiej miniatury. Wydał tomik „Okruchy tudzież inne roztrząsania" - zbiór fraszek i aforyzmów. Na swoim blogu recenzuje książki wyjątkowe i często zapomniane, zapowiada wieczory autorskie i spotkania literackie, dzieli się ze swoimi czytelnikami aforyzmami i cytatami z literatury pięknej. Chętnie przeprowadza wywiady z pisarzami i ludźmi kultury. Chce, by jego blog stał się subiektywnym przewodnikiem po kulturze i literaturze.

8
Liczba głosów: 1454
Głosowanie zakończone

MIASTO KSIĄŻEK

Paulina czyta, a w międzyczasie... czyta. Następnie dzieli się na swoim blogu tym, co przeczytała. Recenzuje tytuły wszystkich gatunków - od powieści fantasy po książki o Afryce.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Paulina tłumaczy książki i pracuje w wydawnictwie jako redaktor inicjująca. Studiuje w Polskiej Szkole Reportażu, podróżuje i fotografuje. Oczywiście też czyta, a potem pisze o tym, co przeczytała. Jej blog dwukrotnie został wyróżniony w konkursie na Blog Roku.

9
Liczba głosów: 1126
Głosowanie zakończone

Book Reviews by Anita

Anita książki czyta od zawsze, uwielbia także o nich mówić. Booktuberka, która potrafi trafnie zrecenzować niemalże każdy tekst.

Zobacz przykładowy film influencera

Anita recenzuje praktycznie każdy rodzaj książek. Komunikuje się głównie na YouTube, gdzie przedstawia book haule, podsumowania miesiąca, a przede wszystkim - recenzje. Lubi książki o dobrze skonstruowanej fabule i zawiłych intrygach.

10
Liczba głosów: 745
Głosowanie zakończone

Strefa Czytacza

Daniel i Natalia prowadzą bloga oraz kanał YouTube. Recenzują książki i opowiadają o nowinkach ze świata literatury utrzymując swoje wpisy i nagrania w nieco zabawnej, humorystycznej konwencji.

Zobacz przykładowy film influencera

Daniela i Natalię połączyła miłość do Harrego Pottera - są parą posiadającą prawdopodobnie największą kolekcję książek o nastoletnim czarodzieju we wszystkich językach świata. Recenzując książki na swoim kanale YouTube przebierają się za głównych bohaterów analizowanych powieści. Prowadzą również audycje Bookofakty, w której przedstawiają nowinki ze świata literatury.

11
Liczba głosów: 445
Głosowanie zakończone

OCZYTANY FACET

Kuba jest bibliotekarzem - z powołania i wykształcenia. Recenzuje książki różnych gatunków i nie boi się wyrażać mocnych opinii.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Jakub na swoim blogu recenzuje zarówno nowości rynkowe jak i książki już dawno zapomniane. Jeśli jakiś tytuł uważa za słaby - pisze o tym wprost. Współpracuje z portalami i magazynami - nie tylko przy recenzji książek, ale także w związku z organizacją eventów literackich, festiwali, spotkań autorskich i akcji promujących czytelnictwo. Wie, po jakie tytuły sięgają czytelnicy i które książki nie cieszą się ich uznaniem.

12
Liczba głosów: 428
Głosowanie zakończone

Cat Vloguje

Ewa publikuje pod pseudonimem Cat. Na jej kanale YouTube znajdziemy recenzje z serii Cat Czyta czy też pogadanki na różne, niekoniecznie książkowe tematy.

Zobacz przykładowy film influencera

Ewa kanał YouTube prowadzi od 3 lat. Przeważająca część jej publikacji poświęcona jest książkom - recenzuje je, tworzy zestawienia tych najlepszych i bez skrupułów opowiada o rozczarowaniach. Influencerka prezentuje również listy najciekawszych książek na różne okazje oraz wywiady z autorami.

13
Liczba głosów: 259
Głosowanie zakończone

Lustro Biblioteki

Barbara Maria Morawiec jest nowoczesną bibliotekarką i miłośniczką nietypowych tytułów. Na swoim blogu porusza tematy związane z szeroko rozumianą literaturą i bibliotekarstwem.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Barbara Maria Morawiec dzieli się ze swoimi czytelnikami wiedzą na temat tego, na czym zna się najlepiej - z racji swojego zawodu o książkach i bibliotekach wie praktycznie wszystko. Promuje nietypowe tytuły oraz eventy czytelnicze, konferencje naukowe, modę na czytanie i oczywiście opowiada o tym, co dzieje się w bibliotekach. Autorka licznych artykułów, a także książek: "Biblioteki cyfrowe: tworzenie, zarządzanie, odbiór" oraz "Biblioblog w pigułce - poradnik dla bibliotekarzy".

14
Liczba głosów: 202
Głosowanie zakończone

Książki na ostro

Paulina jest krytyczką i badaczką literatury. We wpisach na blogu silny nacisk kładzie na aspekt merytoryczny analizowanych utworów.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Paulina wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia ze współczesnego życia literackiego i z literatury po 1989 roku, warsztaty krytyczne oraz wykład monograficzny z literatury non-fiction. Jest sekretarzem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Bloga tworzy od 2012 roku. Paulina napisała również książkę "Przepisywanie historii. Powstanie styczniowe w powieści polskiej w perspektywie pamięci kulturowej".

fotografia zdjęcia:Kuba Ociepa

15
Liczba głosów: 201
Głosowanie zakończone

maw_reads

Miłka jest studentką pedagogiki specjalnej i ogromną pasjonatką książek - od literatury kobiecej przez kryminały, aż po książki fantasy.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Miłosława - choć bardziej Miłka, bo tak woli być nazywana, jest właścicielką bookstagrama oraz bloga o tematyce książkowej. Miłka uwielbia książki - swoje profile założyła, aby móc dzielić się pasją z innymi książkomaniakami. Jej posty opatrzone są pięknymi zdjęciami, a sam blog czyta się bardzo przyjemnie.

16
Liczba głosów: 138
Głosowanie zakończone

Wyliczanka

Marcin prowadzi bloga poświęconego literaturze - przeprowadza wywiady z autorami, poleca tytuły, a także sprawdza co słychać w księgarniach kameralnych i antykwariatach.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Marcin przeprowadza liczne wywiady z pisarzami i autorami literackimi, które czytelnicy mogą znaleźć na jego blogu bądź kanale YouTube. Sprawdza również nowości wydawnicze i pokrótce je recenzuje. Interesują go zarówno bestsellery, literatura non fiction jak i tytuły dla dzieci.

17
Liczba głosów: 74
Głosowanie zakończone

Polska ilustracja dla dzieci

Magda wie wszystko na temat pięknie ilustrowanych książek dla dzieci. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z czytelnikami na blogu.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Magda może nam powiedzieć, co w polskiej ilustracji dla dzieci piszczy. U blogerki znajdziemy informacje na temat książek, które  - dzięki pięknej oprawie graficznej -  cieszą oko każdego czytelnika. Blogerka wspomina również o konkursach i wystawach związanych z ilustracjami. Jej blog został nominowany w konkursie Papierowy Ekran w roku 2012, a w 2011 zdobył wyróżnienie.

18
Liczba głosów: 51
Głosowanie zakończone

OWARINAI HUME

Luiza prowadzi blog krytycznoliteracki. Recenzuje przede wszystkim książki japońskie i polskie. 

Zobacz przykładowy wpis influencera

Luiza na swoim blogu podejmuje się recenzji książek przede wszystkim japońskich i polskich. Znajdziemy jednak u niej także analizę tytułów koreańskich, chińskich czy amerykańskich. Blogerka odsyła również do ciekawych pozycji czytelniczych literatury białoruskiej, belgijskiej czy nawet egipskiej.

19
Liczba głosów: 47
Głosowanie zakończone

Lupus Libri

Weronika i Grzegorz lubią wszystko, co jest wizualnie ładne, zgrabne i przemyślane. W tym również dobrze zaprojektowane książki i komiksy.

Zobacz przykładowy wpis influencera

Weronika i Grzegorz są projektantami graficznymi blogującymi o książkach dla dzieci, komiksach i picturebookach - ale tylko tych ładnych. Opowiadają także o wystawach, księgarniach, bibliotekach oraz relacjonują eventy książkowe. Ich blog zajął pierwsze miejsce za Najlepszy Blog Książkowy w 2015 roku według rankingu magazynu Press.

20
Liczba głosów: 46
Głosowanie zakończone

Książki Rządzą

Marysia na YouTube prowadzi aż 4 kanały. Jeden z nich w całości poświęcony został tematyce książek, które są wielką pasją influencerki.

Zobacz przykładowy film influencera

Marysia jest weganką, uwielbia taniec, akrobatykę  i sport - o tym też jest jej najpopularniejszy kanał na YouTube. Część jej widzów kojarzy ją także z serii nagrań pokazujących życie w Stanach Zjednoczonych, które to kręciła podczas wymiany szkolnej. Inny kanał influencerka poświęciła tematyce książek - pokazuje swoim fanom, co warto czytać, a które tytuły lepiej pominąć.

Ranking najlepszych blogów książkowych

Vlogi i blogi o książkach to miejsca w internecie, w których o literaturze dowiemy się najwięcej. Bookblogerzy i booktuberzy od dawna kreują trendy wśród czytelników. Na ich opinii polegają tysiące internautów, którzy sprawdzają jakie pozycje warto przeczytać i które tytuły są na topie, a na jakie dzieła nie trzeba tracić czasu. Wiedząc, jak wielką siłą dysponują vlogerzy i blogerzy książkowi, o ich pozytywną opinię starają się zarówno prozaicy jak i poeci.

Ranking blogów i vlogów o książkach to miejsce, w którym sprawdzamy, którzy influencerzy cieszą się największą sympatią i zaufaniem fanów. Prezentowane przez nas profile zostały wybrane do rankingu na podstawie subiektywnej oceny redakcji Influencer.pl – pod uwagę braliśmy zasięgi, unikalność publikowanych treści, potencjał, ciekawe podejście danego influencera do tematu i wiele innych czynników.

TOP 20 - zobacz inne rankingi
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43