Znajdź nas!
Aktualności

Ranking Youtuberów na świecie - poznaj najpopularniejszych twórców

2022-12-07

Zadowolony człowiek przegląda serwis YouTube
Swoją popularność zawdzięczają popularnemu serwisowi internetowemu, jakim jest YouTube. W czym tkwi ich sukces?

Z poniższego artykułu dowiesz się:

 • Jacy są popularni youtuberzy ostatnich lat?
 • Jakie nagrody otrzymują najlepsi youtuberzy?
 • Jacy youtuberzy zakończyli już swoją karierę?
 • Który youtuber zdobył najwięcej wyświetleń na YT?
 • Jak prezentuje się światowy ranking youtuberów?

YouTube to darmowy serwis, który umożliwia udostępnianie rozmaitych filmów. Charakteryzuje się nie tylko bezpłatną możliwością użytkowania, ale również łatwością dostępu do publikowanych treści. Ze względu na swoją popularność jest miejscem umożliwiającym zarobek youtuberom. Swoje dochody uzyskują dzięki współpracy sponsoringowej, umieszczaniu reklam, czy dotacjom od widzów. Youtuber to bez wątpienia jeden z bardziej opłacalnych zawodów. Jacy influencerzy królują na listach oglądalności? Którzy youtuberzy zdecydowali się na zakończenie swojej działalności? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części artykułu. Zanim do niej przejdziesz, zapoznaj się również z tym wpisem: W sportowej sieci, czyli trenerzy z YouTube’a.

Popularni youtuberzy na przestrzeni dziejów YouTube

Jednym z najpopularniejszych youtuberów na przestrzeni dziejów jest Felix Arvid Ulf Kjellberg, znany jako PewDiePie. Szwed od 2010 roku prowadzi własny kanał na YouTube. Publikuje głównie przeglądania reddita, nagrania z gier, czy różnorodne wyzwania. W 2013 roku został ogłoszony jako właściciel najczęściej subskrybowanego kanału na wspomnianym już serwisie internetowym. Co więcej – w latach 2013-2019, PewDiePie miał najwięcej subskrybentów. Liczba ta wynosiła aż 102 mln. Obecnie kanał Szweda posiada 111 mln subskrypcji, a jego filmy wyświetlono 28 mld razy. Wśród najpopularniejszych z nich można wymienić autorski utwór Bitch Lasagna, którego liczba wyświetleń przekroczyła 310 mln wyświetleń, a także utwór Congratulations z liczbą ponad 227 mln wyświetleń.

Kolejną youtuberką, która zasługuje na wyróżnienie, jest Jenna Nicole Mourey, znana jako Jenna Marbles. To jedna z najpopularniejszych amerykańskich vloggerek, komików, aktorek i oczywiście youtuberek. Jenna w ciągu 14-letniej kariery w YouTube’ie zdobyła 19,8 mln subskrybentów. Co ciekawe, była jedną z pierwszych yotuberek, które osiągnęły sukces. Dzięki temu stała się inspiracją dla innych kobiet, wśród których można wymienić Lilly Singh. Sukces Jenny zmotywował Kanadyjkę do otwarcia własnego telewizyjnego talk-show.

Do równie popularnych youtuberów, którzy przetrwali próbę czasu na YouTube, należy kanał Smosh, którego założycielami są Anthony Padilla oraz Ian Hecox. Pierwszy z nich w 2003 roku zaczął udostępniać krótkie filmiki na portalu Newgrounds pod nazwą Smosh. Kanał dwójki przyjaciół o tej samej nazwie powstał w 2005 roku, na którym produkowali komediowe filmiki. Obecnie kanał ma ponad 25 mln subskrybentów i 9,2 mld wyświetleń. W 2014 roku Anthony Padilla ogłosił, że opuszcza Smosh na rzecz niezależnej kariery. 

Co przysługuje twórcom za najwięcej subskrypcji na YT?

YouTube doceniając wysiłek najpopularniejszych influencerów, przygotował dla nich odpowiednie nagrody. Właściciele serwisu mają na uwadze wkład, jaki twórcy kanałów wkładają w ich rozwijanie. Osoby, które mogą zostać zakwalifikowane do otrzymania nagrody dla twórców, muszą przestrzegać pewnych zasady oraz spełniać kryteria kwalifikacji.

Nagrodą dla twórców jest:

 • srebro – gdy liczba subskrybentów wyniesie 100 tys.;
 • złoto – gdy liczba subskrybentów wyniesie 1 mln;
 • diament – gdy liczba subskrybentów wyniesie 10 mln;
 • czerwony diament – gdy liczba subskrybentów wyniesie 100 mln.

Kryteria kwalifikacji do otrzymania Nagrody dla twórców przedstawia poniższa tabela.

Kryterium

Charakterystyka

aktywność

Twój kanał musi być aktywny. Oznacza to, że w ciągu ostatniego pół roku, publikowałeś na nim treści.

przestrzeganie warunków

Musisz przestrzegać warunków korzystania z usługi YouTube.

brak ostrzeżenia o naruszeniu wytycznych dla społeczności

Twój kanał w ciągu ostatniego roku nie otrzymał ostrzeżenia o naruszeniu wytycznych dla społeczności.

rzetelne treści

Na Twoim kanale nie ma treści wprowadzających w błąd, będących próbą oszustwa lub spamem.

brak zawieszenia w programie partnerskim YouTube

Twoje konto nie może być zawieszone w programie partnerskim YouTube.

unikalność treści

Publikowane treści muszą być oryginalne. Do programu nie zostaną zakwalifikowane kanały, na których przeważają składanki, kompilacje, czy treści, do których prawa autorskie mają inne osoby.

ciągłe zaangażowanie kanału

Twój kanał nie może być ani zamknięty, ani połączony z innym zamkniętym kontem.

Aby zakwalifikować się do odebrania nagrody, nie musisz być członkiem YPP, czyli programu partnerskiego YouTube. Serwis przyznaje nagrody według własnego uznania, szczegółowo sprawdzając, czy dany kanał spełnia powyższe kryteria. Pamiętaj, że nagrody dla twórców nie można sprzedać czy udostępnić osobie spoza teamu pracującego przy danym kanale. W przeciwnej sytuacji YouTube może odebrać Ci nagrodę, zablokować możliwość jej przyznania w przyszłości, a nawet zamknąć Twój kanał.

Nagrody dla twórców nie są wysyłane do następujących państw:

 • Kuba
 • Korea Północna
 • Białoruś
 • Iran
 • Ukraina
 • Somalia
 • Syria
 • Rosja
 • Sudan

Po spełnieniu powyższych kryteriów i przyznaniu nagrody przez YouTube otrzymasz specjalny kod. Następnie wystarczy podać dane do wysyłki oraz nazwę kanału. Nagroda powinna dotrzeć maksymalnie w ciągu kilku tygodni.

Najlepsi youtuberzy, którzy nie są już aktywni

Youtuberem, który postanowił zakończyć swoją karierę, jest Ray William Johnson. W każdym odcinku swojego vloga Equals Three amerykański aktor i komik komentował trzy wybrane filmiki z YouTube. Ostatni z nich wyemitował 12 marca 2014 roku. Swoją karierę zakończył po 5 latach działalności. Kolejnym influencerem, który pożegnał się z YouTube, jest Lucas Cruikshank, znany jako FRED. Ówczesny nastolatek z wysokim głosem postanowił założyć kanał z dwójką swoich kuzynów — Katie i Jon Smet. Do kwietnia 2009 roku kanał stał się pierwszym w historii YouTube, którego liczba subskrybentów przekroczyła milion. Youtuberem, który również zakończył swoją działalność, jest Philip DeFranco, znany jako PhillyD. Amerykanin stworzył kanał SourceFed. Jego tematyka dotyczyła przede wszystkim wiadomości, technologii, a także kultury.

Kto zdobył rekordowo najwięcej wyświetleń na YT?

Baby Shark to pierwszy film w historii YouTube, którego oglądalność przekroczyła 10 mld wyświetleń. Piosenka zadebiutowała w serwisie 16 czerwca 2016 roku. Utwór został opublikowany przez Pinkfong Baby Shark – Kids' Songs & Stories. Skierowany jest do najmłodszej części widowni. Mimo tego wywołał duże zamieszanie również wśród starszych osób. W 2020 oraz 2021 roku powstało wiele przeróbek utworu.

Ranking subskrypcji YouTube na świecie – Top lista youtuberów

T-Series jest niekwestionowanym liderem na YouTube. Liczba subskrybentów tego indyjskiego przedsiębiorstwa wynosi aż 231 mln. Najwyższe miejsce na podium zajmuje od 14 kwietnia 2019 roku. T-Series prowadzi działalność jako wytwórnia muzyczna produkcji płytowej i filmowej od 1983 roku. Właścicielem firmy jest Gulshan Kumar. Motto przedsiębiorstwa brzmi: Muzyka może zmienić świat. W przypadku indyjskiej wytwórni sformułowanie to świetnie się sprawdziło, ponieważ już od dłuższego czasu pozostaje liderem rankingu YouTube pod względem liczby subskrybentów. Drugim najpopularniejszym youtuberem jest wspomniany już PewDiePie, czyli Arvid Ulf Kjellberg. Szwed nagrywa różnorodne wyzwania, tworzy videoblogi, czy udostępnia nagrania z gier komputerowych. Był wielokrotnie nagradzany jako szwedka osobowość medialna. PewDiePie swoimi filmikami często wzbudza kontrowersje. Podejmuje również ważne problemy społeczne. Trzecim pod względem popularności jest kanał Cocomelon – Nursery Rhymes. Jego odbiorcami są dzieci w wieku przedszkolnym. Bajkowe rymowanki przedstawione na kanale zawsze mają charakter edukacyjny. Najmłodsi przy ich pomocy nauczą się czytać, dbać o zdrowie, wiązać buty, czy karmić zwierzęta. Ciekawostką jest, że dochody reklamowe Cocomelon – Nursery Rhymes przekroczyły 120 mln dolarów.

Jak widać, najchętniej oglądanymi youtuberami są ci, którzy prezentują treści rozrywkowe, humorystyczne oraz muzyczne. YouTube to serwis internetowy, który umożliwia dotarcie do aż 11 685 302 535 osób. Tak duża liczba potencjalnych odbiorców robi wrażenie, prawda?

FAQ

Kto ma najwięcej subskrypcji na YouTube?

Najwięcej subskrypcji na YT ma PewDiePie. Felix Arvid Ulf Kjellberg – bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko – zyskał aż 111 mln subskrybentów. Odnosi sukcesy w zatrważająco szybkim tempie.

Jak sprawdzić ranking na YT?

Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz frazę: ranking najpopularniejszych youtuberów. Następnie wejdź w wybraną z ukazanych stron i sprawdź, jaki jest najpopularniejszy youtuber zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Podobał Ci się ten artykuł?
Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail.
Wysyłamy tylko wartościowe informacje. Zapisz się do newslettera!
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość
43-300 Bielsko-Biała | ul. Legionów 26/28 | NIP: 937-266-77-97  


tel.: 33 470 30 43